Sıkça Sorulan Sorular

1) Eserlerimi müzayede dışında hemen satabilirmiyim? 

HEMEN SATIŞ

Eserlerini beklemeksizin satmayı planlayan  eser sahipleri  için galerimiz aracılığıyla portföyümüzdeki koleksiyonere doğrudan satış imkanı vardır. Eserler uygun bulunduğu takdirde doğrudan tarafımızcada satın alınabilir. 
 

2) Ne tür eşyalar ve eserler müzayedelerdede    değerlendirilmektedir? 

Osmanlı gümüşleri; Yıldız porselenleri; Tophane işi objeler; Beykoz cam objeler; tombak eserler; Osmanlı Dönemi dokuma ve işlemeler; Uzakdoğu porselenleri; Avrupa yapımı antika veya tasarım gümüşler,  nadide porselen ve cam objeler; mobilyalar; hat ve çeşitli el yazması eserler; Türk ve Batı resim sanatının önemli imzalarına ait klasik, çağdaş ve modern tablolar; Türk ve Batı sanatına ait heykeller müzayedelerimizde değerlendirilebilir. 
 

Arkeolojik eserler; eski yapılardan alınmış çini karolar,mimari unsurlar; kondisyonu düşük olan antika objeler; daktilo, radyo, eski para, pul ve benzeri koleksiyon objeleri müzayede kapsamında değerlendirilmez.  
 

3) Ekspertiz hizmeti için bir ücret ödeyecekmiyim? 

Ankara Antikacılık ekspetiz hizmeti ücretsizdir. 
 

4) Katalog basımı, sergileme ve tanıtım için ücret ödeyecekmiyim? 

Bu hizmetlerin tamamı ücretsizdir. Eserlerinizle ilgili bu alanlarda yapılacak tüm harcamalar şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. 
 

5) Eserim satılmadığı takdirde herhangi bir ücret ödeyecekmiyim? 

Eserin satılmaması durumunda eser sahibi eserini hiçbir ücret ödemeden geri alabilir ya da galerimiz de satışa bırakabilir. 
 

6) Eserim satıldığı takdirde gelir vergisi ve benzeri bir vergilendirme söz konusu mu? 

Eserin satışından sonra şirketimize sadece %20 komisyon  ve komisyon KDV'si (%20) ödenecek, bunun haricinde bir vergi söz konusu olmayacaktır. 
 

7) Tüm eserler için ücretsiz ekspertiz hizmeti alınabilir mi? 

Ekspertiz hizmeti sadece konumuza giren eserler için verilmektedir. Müzayede veya doğrudan satış yoluyla değerlendiremeyeceğimiz eserler için herhangi bir değerlendirme yapılmaz.